Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

22 Sierpnia 2022

Sposób na bezinwazyjne pozbycie się wilgoci kapilarnej PROsystem w obiektach sakralnych

Ryzyko pojawienia się wilgoci kapilarnej nasila się w przypadku budynków pozbawionych izolacji poziomej lub gdy uległa ona uszkodzeniu. Występujące w materiałach budowlanych mikrokanaliki (kapilary) powodują transport wody w murach, poprzez różnicę napięć między podłożem a gruntem. Jest to typowe zjawisko dotykające obiektów zabytkowych, zważywszy na dawne sposoby budowania oraz fakt, że izolację, w naszym rozumieniu tego pojęcia zaczęto stosować dopiero na przełomie XIX I XX wieku.
czytaj więcej
11 Listopada 2019

Historia zapisana w płytkach.

Płytki odtwarzane są zgodnie z historycznymi wymogami. Identyczne pod względem kolorystyki, formy, wielkości i charakteru jak oryginalne, dzięki czemu są żywą repliką płytek podłogowych i ściennych. Fabryki niemieckie produkują jednokolorowe płytki ścienne z powierzchnią craquele, płytki zdobione – bordiury, płytki narożnikowe, cokoły, płytki gresowe jedno- i wielokolorowe, płytki sześcio- i ośmiokątne ze wstawkami oraz płytki stopnicowe.
czytaj więcej
14 Lipca 2014

Fermacell w obiektach sakralnych: bezpieczeństwo i estetyka

Ponieważ obiekty sakralne to miejsce spotkań wiernych, muszą one gwarantować niezawodność oraz bezpieczeństwo. Architektura wnętrz również ma niebagatelne znaczenie, szczególnie, że większość tych obiektów wpisana jest do rejestru zabytków. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo, jednocześnie zachowując właściwą estetykę wnętrza? Odpowiedź na to pytania znalazła firma Fermacell, która specjalnie dla wymagających obiektów stworzyła płyty gipsowo–włóknowe, służące do suchej zabudowy (płyty zastępują m.in. nakładane na mokro tynki tradycyjne). Warto zauważyć, że ...
czytaj więcej