Page 56 - Katalog Firm Użytecznych dla Parafii
P. 56

Dane adresowe:
KEIM FARBY MINERALNE
Sp. z o.o.
53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 20 c tel. 71 750 00 51
fax 71 750 00 53
www.keim.pl
Oferta:
Farby i tynki
O firmie:
Ponad 130-letnie doświadczenie w zakresie renowacji budowli historycznych zapewniło firmie KEIM pozycję kompetentnego partnera konserwatorów zabytków, architektów, projektantów i wykonawców. Podstawą tej dziś już tradycyjnej, godnej zaufania i efektywnej współpracy jest innowacyjna paleta najwyższej jakości materiałów mineralnych, służących ochronie budowli oraz profesjonalne doradztwo pracowników. Potwierdzeniem doskonałej reputacji, jaką KEIM cieszy się w międzynarodowych kręgach konserwacji zabytków, są renomowane budowle usytuowane na całym świecie (np. Biały Dom w Waszyngtonie, Opera w Sydney, Opactwo Benedyktynów w Melk, w Austrii).
W programie sprzedaży m.in. mineralne farby elewacyjne i wewnętrzne: krzemianowe (silikatowe) i wapienne. Nowa grupa produktów mineralnych na bazie zolowo-krzemianowej pozwala na pokrywanie również podłoży organicznych (np. starych powłok dyspersyjnych). W programie również mineralne farby fakturujące podłoża oraz półprzejrzyste farby laserunkowe. Szeroką paletę uzupełniają farby artystyczne i dekoracyjne oraz farby odwracalne do ochrony zabytkowych malowideł. Ponadto stiuki, kreda silikatowa, system renowacji kamienia naturalnego i klinkieru, tynki i masy szpachlowe, tynki renowacyjne WTA oraz środki czyszczące i impregnaty.
Materiały KEIM wykorzystano m.in. przy renowacji katedr w Lublinie, Zamościu, Toruniu, Wrocławiu, Łowiczu i Szczecinie, Opactwa w Tyńcu i w Krzeszowie, Zespołu Klasztornego w Rudach, a także Sukiennic i Wawelu w Krakowie, Zamku Królewskiego w Warszawie i wielu innych.
Pocysterski Zespół Klasztorny, Rudy Katedra, Toruń Katedra, Wrocław
56
Konserwacja Obiektów Sakralnych


































































































   54   55   56   57   58